GARANTIWEB HOSTING & DOMAIN REGISTER
Ana Sayfa Web Mail Teknik Destek Bize Ulaşın
Bizi Arayın
Tüm GSM ve Sabit hatlardan kendi tarifenizden/paketinizden ücretlendirilirsiniz. Ayrıca 0 216 366 2323 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz
0 (850) 5000 666
Email veya Müşteri Kodunuz : Şifreniz :
Webmail
Online Destek
Sipariş Sepeti (0)
Şifremi Unuttum
ÜYE OLMAK İSTİYORUM
Online Destek ve Çözüm Merkezi
Online destek sistemimizde 7/24 Canlı Destek Operatörlerimizden yardım alacağınız gibi, bilgi sahibi olamak istediğiniz konularda Bilgi Bankamızı, Yardım Videolarımızı ve Yükleme Merkezimizi kullanabilirsiniz.
Bilgi Bankası
E-Mail Kurulumu
Yüklemeler
Video Destek
Sorun Çözücü
Haberler
Web sitesi hata iletileri (HTTP hataları)

HTTP hataları, bir web sayfasını görüntüleme girişimi sırasında bir sorunla karşılaşılırsa, bir web sitesi tarafından web tarayıcınıza gönderilir. Web sayfası görüntülenemezse, Internet Explorer, web sitesi tarafından gönderilen gerçek hata sayfasını veya Internet Explorer'da oluşturulan bir basit hata iletisini görüntüleyecektir. En genel hataların bazılarını ve bunlara yol açan sorunların nasıl çözüleceğine ilişkin fikirleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

Aşağıdaki tablo, Internet Explorer'ın görüntüleyeceği en genel HTTP hatalarını listeler. HTTP protokolleri, hata kodları ve nedenleri hakkında daha fazla bilgi için, World Wide Web Consortium (W3C) ile ilgili web sitesini ziyaret edin. (Bu sayfa İngilizce içeriğe sahip olabilir.) Ayrıca belirli hata kodları için web'te arama yapabilirsiniz.

HTTP hata iletisi   Anlamı   Ne yapabilirsiniz ?

Web sayfası bulunamıyor (HTTP 400)

 

Internet Explorer web sunucusuna bağlanabiliyor, ancak web adresindeki (URL) bir sorun nedeniyle web sayfası bulunamıyor. Bu hata iletisi genellikle web sitesinin adresi hatalı yazıldığı için görüntülenir.

 

Adresin doğru olduğundan emin olun ve tekrar deneyin.

Web sitesi bu web sayfasını görüntülemeyi reddetti (HTTP 403)

 

Internet Explorer, web sitesine bağlanabiliyor, ancak Internet Explorer, web sayfasını görüntülemek için izne sahip değil. Bu durum, çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir; aşağıda bazı en genel nedenleri bulabilirsiniz:

  • Web sitesinin yöneticisi sayfayı görüntülemeniz için size izin vermelidir veya web sunucusu genel web sayfası isteklerini kabul etmiyordur. Bu web sitesi erişiminiz olması gereken bir siteyse, web sitesinin yöneticisiyle bağlantı kurun.

  • Görüntülemeye çalıştığınız web sayfası bir alışveriş sepeti veya arama motoru gibi bir program tarafından oluşturulmuş bir sayfadır ve sunucu üzerinde programın bulunduğu klasör web sitesinin yöneticisi tarafından düzgün yapılandırılmamıştır.

  • Temel bir web adresi (örneğin, www.ornek.com) yazmışsınızdır, ancak web sitesinde varsayılan bir web sayfası (index.htm veya default.html gibi) bulunmuyordur. Ayrıca, web sitesi bir web klasöründeki dosyaları görüntülemenizi sağlayan dizin listelemesine izin vermiyor olabilir.

 

Adresinizin doğru olduğundan emin olun. Eğer bu bir bağlantıysa, zaman aşımına uğramış ve artık sitede bulunmuyor olabilir.

Web sayfası bulunamıyor (HTTP 404)

 

Internet Explorer, web sitesine bağlanabiliyor, ancak web sayfası bulunamıyor. Bu hata, bazen web sayfası geçici olarak kullanılamaz olduğunda veya web sayfası silindiği için ortaya çıkabilir.

 

Daha sonra tekrar deneyin. Adresinizin doğru olduğundan ve doğru yazıldığından emin olun. Eğer bu bir bağlantıysa, zaman aşımına uğramış ve artık sitede bulunmuyor olabilir.

Web sitesi sayfayı görüntüleyemiyor (HTTP 405)

 

Internet Explorer, web sitesine bağlanabiliyor, ancak web sayfası içeriği bilgisayarınıza karşıdan yüklenemedi. Bu sorun genellikle, web sayfasının programlanma biçiminden kaynaklanır.

 

Ne yazık ki, bu web sitesiyle ilgili bir sorundur ve web yöneticisi olmadıkça yapabileceğiniz fazla bir şey yoktur. Sorunun düzeltilip düzeltilmediğini görmek üzere daha sonra yeniden deneyebilirsiniz. Eğer bu genellikle sorun yaşamadığınız bir siteyse, web sitesi sahibiyle bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

Internet Explorer bu web sayfası biçimini okuyamıyor (HTTP 406)

 

Internet Explorer, web sitesinden bilgileri alabiliyor, ancak bilgiler Internet Explorer'ın görüntüleyemeyeceği bir biçimde.

 

Bir belge istiyorsanız, .pdf veya .doc gibi bir dosya uzantısı eklediğinizden emin olun.

Web sitesi web sayfasını görüntülemek için çok meşgul (HTTP 408 veya 409)

 

Sunucunun web sayfasını görüntülemesi çok uzun sürdü veya aynı sayfayı isteyen çok sayıda kişi var.

 

Web sayfasını daha sonra yeniden deneyin.

Web sayfası artık yok (HTTP 410)

 

Internet Explorer, web sitesine bağlanabiliyor, ancak web sayfası bulunamıyor. HTTP 404 hatasından farklı olarak, bu hata kalıcıdır ve web sitesinin yöneticisi tarafından etkinleştirilmiştir. Bazen sınırlı zamanlı teklifler veya promosyon bilgileri için kullanılır.

 

Adresinizin doğru olduğundan emin olun. Eğer bu bir bağlantıysa, zaman aşımına uğramış olabilir.

Web sitesi sayfayı görüntüleyemiyor (HTTP 500)

 

Ziyaret ettiğiniz web sitesinde, web sayfasının görüntülenmesini engelleyen bir sunucu sorunu var. Genellikle web sitesi bakımından veya komut dosyası kullanan etkileşimli web sitelerindeki bir programlama hatasından kaynaklanır.

 

Ne yazık ki, bu web sitesiyle ilgili bir sorundur ve web yöneticisi olmadıkça yapabileceğiniz fazla bir şey yoktur. Sorunun düzeltilip düzeltilmediğini görmek üzere daha sonra yeniden deneyebilirsiniz. Eğer sürüyorsa ve bu genellikle sorun yaşamadığınız bir siteyse, web sitesi sahibiyle bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.

Web sitesi web sayfasını görüntüleyemiyor (HTTP 501 veya 505)

 

Hata 501 (HTTP 501 - Uygulanmadı), ziyaret ettiğiniz web sitesinin tarayıcınızın istediği içeriği görüntüleyecek şekilde ayarlanmadığını gösterir.

Hata 500 (HTTP 505 - Sürüm Desteklenmiyor), tarayıcınızın web sayfasını istemek için kullandığı HTTP protokolünün sürümünün (HTTP/1.1 en yaygın olanıdır) web sitesi tarafından desteklenmediğini gösterir.

 

HTTP 1.1 etkinse bu hatalar oluşabilir. HTTP 1.1'i devre dışı bırakmak için, Araçlar düğmesini tıklatın, Internet Seçenekleri'ni ve ardından Gelişmiş sekmesini tıklatın. Ayarlar altında, HTTP 1.1 ayarları bölümüne gidin ve ardından HTTP 1.1 kullan için onay kutularını temizleyin. Bu hatalar genellikle, üçüncü taraf bir ürün Internet Explorer ile etkileşime girdiğinde gerçekleşir. Tüm programları kapatmayı ve ardından web sayfasına yeniden erişmeyi deneyin.

Web siteleri HTTP hatalarını iki şekilden biriyle görüntüler: Özel bir web sayfası görüntüleyerek veya Internet Explorer'a basit bir hata numarası göndererek Web sitesi bir hata için özel bir web sayfası önerirse, Internet Explorer her zaman bunu görüntüleyecektir. Bir web sitesi özel bir web sayfası yerine basit bir hata numarası gönderirse, Internet Explorer hata numarasını okuyacak ve yalnızca numaranın verdiğinden biraz daha fazla bilgi içeren bir hata iletisi görüntüleyecektir (bu hata iletilerine basit hata iletileri de denir). Internet Explorer'ın bu basit hata iletilerini kapatmasını ve yalnızca web sitesi tarafından gönderilen hata numarasını görüntülemesini sağlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Basit HTTP hata iletilerini kapatmak için

  1. Başlat düğmesi ve ardından Internet Explorer'ı tıklatarak Internet Explorer'ı açın.

  2. Araçlar düğmesini ve ardından Internet Seçenekleri'ni tıklatın.

  3. Gelişmiş sekmesini tıklatın ve ardındanTarama bölümüne gidin.

  4. Basit HTTP hata iletilerini göster onay kutusunu temizleyin ve ardından Tamam'ı tıklatın

    Kaynak: Microsoft

 

Diğer Başlıklar
WordPress Yönetici Şifre Sıfırlama 18.06.2013 17:19:31
Web sitesi hata iletileri (HTTP hataları) 18.06.2013 17:26:12
Google Site Doğrulama Hataları ve Çözümleri 18.06.2013 17:34:32
Joomla Yönetici ve Kullanıcı şifre sıfırlama 06.07.2013 19:57:03
Opencart Undefined variable: text_edit in hatası 07.11.2014 11:38:33
Opencart Türkçe Dil Dosyalarını Yükleme ve Sisteme Ekleme 08.11.2014 12:30:10
Opencart TL Para Birimi Ekleme ve Varsayılan Yapma 18.11.2014 19:05:53
Web sitemizdeki tüm fiyatlara kdv dahildir.
Bize Ulaşın | Şirket Profili
Copyright © 2000-2020 GARANTİ İNTERNET VE BİLG. HİZM. SAN. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır.
Garanti Şartları ve İade Koşulları | Gizlilik İlkeleri ve Güvenlik Politikası | Hizmet Sözleşmesi | Servis Şartları
Hosting / Sunucu
Alan Adı Tescil
Hizmetlerimiz
Hakkımızda
Windows Web Hosting
Linux Web Hosting
Windows Kiralık Sunucu
Linux Kiralık Sunucu
Bayi Hosting / Reseller
Alan Adı Tescil
Alan Adı Transfer
Türkçe Alan Adı
Alan Takip
Alan Adı Fiyatları
Ücretsiz Hizmetler
SSL Sertifikası
E-Ticaret Sitesi
Email Marketing
Marka Tescil
Teknik Destek
Webmail
İletişim Bilgileri
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
İnsan Kaynakları
Bizi Takip Edin